دیدار فرماندهان ارشد نیروی انتظامی با نمایندگان اقلیت‌های دینی کشور

hooys-farsi-226-3
 

از سال ۱۳۷۸ به بعد، روز سیزدهم مهر به عنوان روز نیروی انتظامی و آغاز هفته‌ی بزرگداشت ناجا نام‌گذاری شده است. در واقع این هفته بهانه است تا مردم و مسئولان از زحمات و خدمات همه‌ی کارکنان نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کنند. در این راستا اکنون چند سال است که مسئولان و نمایندگان جوامع اقلیت‌های دینی کشور در هفته‌ی نیروی انتظامی با فرماندهان ارشد نیروی انتظامی دیدار می‌کنند.
مراسم امسال عصر یکشنبه ۱۱ مهر در هتل فردوسی برگزار شد. در ابتدای این مراسم سعید تقوی مدیرکل امور اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این سنت شانزده ساله سخن گفت و از زحمات مأموران نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در آیین‌ها و مراسم مذهبی اقلیت‌های دینی تشکر و قدردانی کرد. 
در ادامه‌ی این مراسم سبوه سرکیسیان، اسقف اعظم ارامنه‌ی ایران، به نقش نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه اشاره کرد و افزود که هفته‌ی نیروی انتظامی فرصتی است تا به جایگاه این نهاد در زندگی اجتماعی مردم بپردازیم.
یوناتان بت کلیا، نماینده‌ی آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، نیز به نوبه‌ی خود از مسئولان محترم نیروی انتظامی تشکر کرد. وی در ادامه‌ی صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که امروز در کشورهای منطقه شاهد قتل و کشتار بسیاری از گروه‌ها و جوامع اقلیت‌های این کشورها هستیم. با این حال وی خاطر نشان کرد که در ایران اقلیت‌های مذهبی در کمال آرامش و امنیت مشغول زندگی هستند. ایشان در پایان صحبت‌هایش، پیام دکتر سیامک مره صدق، نماینده‌ی کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، را قرائت کرد. 
پس از سخنرانی نماینده‌ی آشوریان و کلدانیان سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده‌ی انتظامی تهران بزرگ، به عنوان آخرین سخنران مراسم به ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های نیروی انتظامی در زمینه‌ی مبارزه با گروه‌های خلافکار به‌ویژه قاچاقچیان مواد مخدر پرداخت. وی در پایان سخنانش ضمن تشکر و قدردانی از سطح بالای رضایت‌مندی موجود در بین جامعه به این نکته‌ی مهم اشاره کرد که تأمین امنیت در سطح یک جامعه مرهون همکاری یکایک شهروندان آن جامعه است. 
در انتهای این مراسم از خانواده‌های برخی از شهدای اقلیت‌های دینی نیز تقدیر به عمل آمد. در این بین خانم هاسمیک تومانیان، مادر شهید گاگیک تومانیان، مورد تقدیر قرار گرفت. 
از دیگر حضار این مراسم می‌توان به دکتر کارن خانلریان و ژرژیک آبراهامیان، نمایندگان ارامنه‌ی شمال و جنوب در مجلس شورای اسلامی، اسقف ماکار آشگاریان، جانشین خلیفه‌ی ارامنه‌ی تهران، و همچنین اعضای مجمع نمایندگان خلیفه‌گری ارامنه، شورای خلیفه‌گری ارامنه‌ی تهران و نهادها و انجمن‌های وابسته و همچنین نمایندگان روحانی و مسئولان جامعه‌ی ارامنه‌ی کاتولیک اشاره کرد.
hooys-farsi-226-4
hooys-farsi-226-5
 
 
دوهفته نامه "هویس" شماره ۲۲۶
۲۸ مهر  1395
 

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *