گسترش همکاری های مطبوعاتی

اطهر اینانلو

مدیر عامل خبرگزاری آرمن پرس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد همکاری های دوجانبه و چشم انداز روابط این دو خبرگزاری گفت: تصور من این است که شاهد یک تحول و جریان تاریخی میان دو خبرگزاری هستیم. این دو خبرگزاری رسمی ارمنستان و ایران در حال طرح ریزی پلی محکم هستند. ما در نظر داریم دستورکار پرمحتوایی را مورد بررسی قرار دهیم. دستورکاری که در برگیرنده تمامی زمینه های خبری و رسانه ای است. زمینه هایی که در حال حاضر وجود دارند و زمینه هایی که درآینده ایجاد خواهند شد.ازجمله این زمینه ها می توان به تبادل اطلاعات، عکس، ویدئو و برگزاری کنفرانس های خبری- تصویری، امور مربوط به فناوری اطلاعات و در نهایت برنامه های مشترکی که دو خبرگزاری می توانند به انجام برسانند، اشاره کنم. 
وی در مورد جایگاه فعلی ایرنا در عرصه خبری خاطرنشان کرد: ما با کمال رضایت و خوشحالی شاهد پیشرفت و توسعه ایرنا هستیم. این خبرگزاری هر روز در حال نشان دادن پیشرفت های خود است. در عرصه های مختلف در این رابطه صحبت کرده ام. مطمئنا روابط و همکاری آرمن پرس با ایرنا موجب پیشرفت هر دو طرف خواهد شد. عملکرد هر دو خبرگزاری آرمن پرس و ایرنا مطلوب بوده ودر حال حاضر نیازشان در دنیای خبررسانی احساس می شود.
«آرام آنانیان» ضمن با اهمیت خواندن فعالیت های خبری در شبکه های اجتماعی و نقش رسانه ها در این شبکه ها این رابطه گفت: ۷۰درصد خبرهای دنیا از طریق رسانه های خبری تولید می شوند.شما وقتی اخبار را درشبکه های اجتماعی می بینید متوجه می شوید که منبع خبرهای واقعی رسانه های خبری معتبر هستند. شرایط این شبکه های مجازی به گونه است که خود افراد نیز قادر به تولید و ایجاد خبر هستند. برای رسانه های خبری این محرز شده که رسانه های مجازی قبل از اینکه خطری محسوب شوند، بیشتر استفاده دارند. در دوره فعلی ما رسانه ها باید به علاقه مخاطبین اهمیت دهند. 
وی افزود: با رسانه های ایران آشنا هستم و می توانم در سطح بالا این رسانه ها را ارزیابی کنم. عملکرد ایرنا این خبرگزاری را از دیگر رسانه ها در ایران متمایز می کند. ایرنا از این لحاظ متمایز است که تمامی تولیداتش مختص خودش است و می توانیم بگوییم که خبرگزاری جمهوری اسلامی یک شیوه منحصر به فردی برای خودش دارد. ایرنا از سال های دور نه تنها یک خبرگزاری بوده، بلکه میزبان و خاستگاه یکسری از اساتید خبر بوده است. رسانه های ایران هر کدام جایگاه و ویژگی خاص خود را دارند. ایرنا در جایگاه پیشرو خودش قرار دارد و به این حرکت ادامه می دهد.
 
 
دوهفته نامه "هویس" شماره ۲۴۹
 
۷ آبان ۱۳۹۶
 
 
 
 

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *